KÁVA

Plantážní káva špičkové kvality. Z důvodu zachování nejvyžší jakosti je pražená v malých šaržích krátce před zabalením.


brasil

Brasil Santos

– Brazilská káva má jemnou chuť s nádechem čokolády a nízkou kyselost

 

 

 

 

 


colombia

Colombia Supremo

– Kolumbijská káva má plné aroma a vyváženou lehce oříškovou chuť.

 

 

 

 

 

 


costarica

Costarica

– Kostarická káva má kořeněné aroma, vyváženou kyselost a bohatou, ušlechtilou chuť.

 

 

 

 

 


ethiopea

Ethiopea

– Etiopská káva má nezaměnitelnou plnou, kořenitou chuť a ovocně vínovou vůni.

 

 

 

 

 


kenya

Kenya

– Keňská káva je charakteristická plnou, bohatou chutí s výraznou ovocitou kyselostí.

 

 

 

 

 


zaludovka_bio_cistaŽaludovka čistá BIO

– Žaludová káva byla starými Slovany ceněna nejen pro svou lahodnou chuť, ale také pro významné dietetické účinky, jimž se přisuzoval vliv na zklidnění a posílení žaludku, jater a sleziny. Byla užívána při střevních těžkostech a poruchách zažívání, při oslabení organismu nebo po nemoci. Obsahuje hodně bílkovin, škrobů a tříslovin a díky hutnému nálevu zasycuje. Dávno před příchodem kávy a čaje do Evropy byla žaludová káva populární hlavně u slovanských národů, o významu žaludů v lidské potravě ale psali již římští klasikové Ovidius a Vergilius.

Žaludovka je překvapující alternativou k obilným i pravým kávám a vychází z polozapomenuté moudrosti našich předků a jejich těsného sepětí se silami přírody a jejími plody. Vychutnejte si Žaludovku horkou či vychlazenou, samotnou nebo s přídavkem mléka či medu, filtrovanou pro opravdový požitek z její chuti nebo nefiltrovanou s jemnou usazeninou, která nápoji dodává hutný a zasycující charakter. Žaludy použité na výrobu Žaludovky pocházejí z kontrolovaného volného sběru ze zdravých dubů z divoké přírody ekologicky čistých oblastí střední Evropy. Nechte se překvapit její chutí i Vy!


zaludovka_koreni_bio_w

Žaludovka s exotickým kořením BIO

– Žaludovka s exotickým kořením je zajímavou alternativou k obilným i pravým kávám. Vychází z polozapomenuté moudrosti našich předků, k níž přidává tradici exotických nápojů typu chai, masala a dalších. Směs exotického koření má mírně zahřívací účinek a obsahuje skořici, hřebíček, zázvor a kardamom. Žaludovku s exotickým kořením si tak vychutnáte nejlépe v chladnějších dnech či chladných obdobích roku, ale výborná je také s přídavkem mléka či sójového mléka filtrovaná ve stylu frappé jako jarní a letní osvěžení.

Žaludy použité na výrobu Žaludovky pocházejí z kontrolovaného volného sběru ze zdravých dubů z divoké přírody ekologicky čistých oblastí střední Evropy. Stejně tak pochází z ekologické produkce i drobný podíl koření, které Žaludovce dodává zajímavou nasládlou chuť. Samozřejmě bez cukru, konzervantů či éček. Nechte se překvapit její chutí i Vy!

 


zaludovka_hloh_bio_wŽaludovka s trnkou a hlohem BIO

– Trnka a hloh byly tradičními prostředky už v lidovém léčitelství našich předků. Plody trnky jsou bohatým zdrojem vitamínu C, tříslovin, glykosidů, cukrů a pektinů a používaly se proti nadýmání, průjmům a žaludeční slabosti. Plody hlohu se v lidovém léčitelství používaly jako uklidňující prostředek na nervy, proti skleróze, nespavosti, migrénám, ale i proti vysokému tlaku a srdečním, cévním či neurotickým problémům. Při dlouhodobém užívání pomáhá hloh i proti srdeční arytmii a je tak vhodný i pro ženy nebo starší lidi.

Žaludovka s trnkou a hlohem vychází z polozapomenuté tradice našich předků a jejich těsného sepětí se silami přírody a jejími plody. Vychutnejte si Žaludovku horkou či vychlazenou, samotnou nebo s přídavkem mléka, rostlinného mléka či medu, filtrovanou nebo nefiltrovanou s jemnou usazeninou, která nápoji dodává hutný a zasycující charakter. Nechte se překvapit její chutí i Vy!


zaludovka_zensen_wŽaludovka se ženšenem

– Žaludovka se ženšenem v sobě spojuje to nejlepší z přírodní tradice slovanských národů a z asijského léčitelství, které ženšen s oblibou používá. Kořen ženšenu je po tisíce let používán v tradiční čínské medicíně a mnohé další národy východní Asie mu přisuzují významné léčivé účinky. Byl používán jako takřka zázračný posilující prostředek na obnovu životní síly a duševní energie, přikládají se mu i afrodiziakální účinky. Jsou mu přisuzovány posilující účinky na trávící soustavu, žaludek, játra i slezinu. Je tak vhodný při podrážděném trávení a na celkové posílení organismu, ale také při stresu a duševním vyčerpání. Kořen ženšenu tak byl oblíbený mezi nemocnými i zdravými a to jak na dvorech panovníků, tak v chudých venkovských staveních.

Žaludovku se ženšenem si můžete vychutnat horkou či vychlazenou, samotnou nebo s přídavkem mléka či medu, filtrovanou pro opravdový požitek z její chuti nebo nefiltrovanou s jemnou hutnou usazeninou. Nechte se překvapit její chutí i Vy!


obilna_kava_trnka_bio_wObilná káva s trnkou, hlohem a pupalkou BIO

– Obilná káva s trnkou, hlohem, pupalkou a čekankou je dokonalým výživným nápojem pro všechny, kteří dbají o své zdraví a zároveň ocení výbornou chuť a aromatickou vůni této směsi, která vzniká šetrným pražením vybraných druhů obilnin a částí léčivých bylin. Tato obilná káva neobsahuje kofein a dle tradice našich předků má posilující účinek na srdeční i nervovou soustavu i na trávení a zažívání.

Plody trnky, hlohu, kořen pupalky a čekanky jsou byliny, které byly v minulosti ceněny v lidovém léčitelství. Plody trnky jsou bohatým zdrojem vitamínu C, tříslovin, glykosidů, cukrů a pektinů a používaly se proti nadýmání, průjmům a žaludeční slabosti. Plody hlohu se používaly jako uklidňující prostředek na nervy, proti skleróze, nespavosti, migrénám, ale i proti vysokému tlaku a srdečním, cévním či neurotickým problémům. Kořen pupalky dvouleté je chutný, výživný, obsahuje řadu minerálních látek a bílkovin a hodí se při problémech s diabetem či srdcem, naši předci věřili v jeho neobyčejnou sílu. Směs pak doplňuje pražený kořen čekanky, který byl v minulosti ceněn nejen pro svou chuť, ale taktéž i pro svůj obsah nutričních látek a pozitivní vliv při problémech se žaludkem, trávením či záněty.

Obilná káva s trnkou, hlohem, pupalkou a čekankou je výborná horká nebo vychlazená, samotná nebo s přídavkem mléka či medu. Její zajímavou lahodnou chuť si nyní můžete vychutnat i Vy!


vitaminova_smes_bio_wVitamínová směs z darů přírody BIO

– Vitamínová směs je 100% přírodní prášek z plodů divokých šípků, rakytníku a aronie. Vychází tak z tradice našich předků, jimž tyto plody přinášely potřebné vitamíny. Jedna lžička prášku pokrývá denní potřebu vitamínů dospělého člověka:

  • vitamin C = 100%
  • vitamin E = 20%
  • vitamin B = 6-10%
  • vitamin A = 20-30%
  • vitamin K = 2%

Dále vitamínová směs obsahuje vitamín P, hořčík, zinek, fosfor, draslík, železo, vápník, molybden a bor a je tak výborným zdrojem vitamínů a minerálů. Tyto nutrienty jsou pro lidský organismus mnohem lépe využitelné v této přírodní formě, než kdyby byly vyrobeny synteticky. Vitamínová směs je tak ideálním zdrojem nutričních látek pro všechny osoby, vhodná je ale především při dietách, při únavě a během rekonvalescence. Díky svému složení pomáhá posilovat přirozenou imunitu organismu a jeho odolnost vůči nemocem srdce, ateroskleróze a stárnutí organismu. Vysoký obsah vitamínů je výborný zvláště pro období, kdy je vitamínů v lidské stravě přirozeně méně.